1 2 3 4
 
منو اصلی
 
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

اولین جلسه شوراهای صنفی دانشجویان با معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه

دکتر خانی جزنی: امیدواریم در سال جدید با همکاری شما دانشجویان گام های مهمي برداشته شود


 

 

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه: نشست مشترک شورای معاونین دانشجویی و فرهنگی دانشکده ها با دبیران شورای صنفی دانشکده ها و خوابگاه های تابعه دانشگاه در روز چهارشنبه یازدهم اسفند ماه در تالار شهید خوراکیان دانشکده بهداشت برگزار گردید.

این مراسم با حضور دکتر خانی جزنی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، معاونین دانشجویی و فرهنگی دانشکده ها، مدیران و سرپرستان حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و دبیران شوراهای صنفی دانشجویان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دکتر خانی جزنی ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) اذعان داشت: امیدوارم دعاهای شما عزیزان مقبول درگاه حضرت حق قرار گیرد و ما را نیز از دعای خیرتان فراموش نکنید. وی بیان نمود: صمیمانه از زحمات همکارانم در حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تشکر می نمایم چرا که پیچیدگی نظام اداری، برنامه ریزی و اجرای کار صحیح بسیار مشکل است. به همین علت باید برنامه ها نظام مند باشد تا به سر منزل مقصود برسد. معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه اظهار داشت: تمام سعی ما بر این است که مسائل صنفی نسبت به گذشته بهبود یابد اما برای محقق شدن آن باید با توجه به منابع و امکاناتمان گام برداریم. دکتر خانی جزنی افزود: امسال برای نخستین بار به معاونین دانشجویی و فرهنگی دانشکده ها، بودجه مستقل تخصیص داده شده و اولین گام های تمرکزدایی نیز برداشته شده است. وی اذعان داشت: شما عزیزان بدانید که هر کاری که در این معاونت انجام می شود، بر اساس اولویت می باشد به همین علت باید اطلاعاتتان به شکل درست بیان شود. معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده ها در ادامه سخنان خود تأکید نمود: ما در برگزاری دومین دوره انتخابات شورای صنفی دانشجویان، طبق آئین نامه و قوانین عمل نمودیم، ولی باید بدانیم مشکلات در این مجموعه کم نیست اما سعی نمودیم هم عرض حرکت نماییم و این نکته را بدانید که برای انجام هر کاری باید زمان لازم برای محقق شدن آن وجود داشته باشد و ما نیز باید امور را به طور صحیح هدایت نماییم. دکتر خانی جزنی در همین راستا اظهار داشت: ما در سال جاری هزینه های بسیاری را برای تجهیز و بازسازی خوابگاه ها صرف نمودیم و برای حل مشکلات خوابگاه ها، از هیچ تلاشی دریغ ننمودیم. وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: ما با افزایش مشارکت شما دانشجویان در سال جدید، شما را در اداره امور دخیل می نماییم تا با همکاری شما گام های رو به ترقی را برداریم. در واقع ما با تشکیل شناسنامه های فرهنگی، ورزشی و... دانشجویان را شناسایی می نماییم تا از پتانسیل آن ها در برگزاری برنامه ها استفاده نماییم. معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در خاتمه سخنان خود خاطرنشان ساخت: همگی باید به دور از مسائل سیاسی به فعالیت بپردازیم و قوانین را رعایت نمایم.

در ادامه این مراسم نریمانی ضمن ارائه گزارشی در خصوص روند برگزاری دومین دوره انتخابات شوراهای صنفی دانشگاه، اظهار داشت:

ما در این وادی باید امانت داران خوبی باشیم و شورای صنفی می تواند مشاوری امین برای حل مشکلات دانشجویان باشد. شما عزیزان باید از این بستر فراهم شده نهایت بهره را ببرید تا با همفکری یکدیگر، بسیاری از امور را پیگیری نماییم. وی گفت: شورای صنفی فقط مختص به معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه نمی باشد بلکه شامل مباحث آموزشی و پژوهشی نیز می گردد پس نگاه خود را گسترده تر نمایید. مدیر امور دانشجویی دانشگاه بیان نمود: با تشکیل کارگروه ها می توانید بسیاری از مسائل را حل نمایید ما نیز در کنار شما  هستیم و تمامی حمایت های لازم را انجام خواهیم داد. هدف ما حل مسائل شما می باشد لذا به مشارکت و همفکری شما بسیار نیازمند هستیم. نریمانی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به موضوع همدلی و هم افزایی در امور، اذعان داشت: تمامی مشکلات مطرح شده در این نشست، صحیح می باشد و زمان می برد تا به شکل ایده آل برسد. وی تأکید نمود: مشکلات شما عزیزان، دغدغه ما مسئولین است و برای حل آن ها، تشکیل جلسات منظم و با کیفیت لازم می باشد که این امر در دانشکده ها صورت پذیرفته است. مدیر امور دانشجویی دانشگاه افزود: از شما دبیران شورای صنفی خواهشمندم که همان گونه که ما مسئولین پاسخگوی شما هستیم، شما نیز پاسخگوی دانشجویان باشید و در این مسیر مشاوری امین و امانتداری خوب باشید.

معاونین دانشجویی و فرهنگی دانشکده ها در این نشست، برای دبیران شورای صنفی دانشجویان در دانشکده ها و خوابگاه ها، آرزوی موفقیت نمودند و آن ها را به عنوان پل های ارتباطی بین دانشجویان و مسئولین دانستند. مسئولین فرهنگی دانشکده ها، ضمن توصیه به دانشجویان برای دوری از سیاسی کاری در شوراهای صنفی، شور و نشاط جوانان دانشجو را مثبت تلقی کرده و از دانشجویان درخواست نمودند که نهایت تلاش خود را در جهت بهبود امور به کار گیرند. معاونین همچنین در خصوص تشکیل گروه هایی در زیرمجموعه شوراها، که فعالیت های تخصصی را پیگیری نمایند مواردی را عنوان نمودند.

همچنین در بخش دیگری از این مراسم مدیران و سرپرستان حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه به مواردی از قبیل: تنظیم تقویم یک ساله برنامه های جلسات شورای صنفی، انتقاد سازنده و با هدف رفع مسائل، داشتن روحیه همدلی برای حل مسائل و ارتباط مستمر با مسئولین، شناسایی مسیرهای قانونی برای مطالبه گری، شناسایی موانع، حرکت نمودن بر اساس قوانین و مقررات و... اشاره نمودند.

لازم به ذکر است در بخشی از این نشست دبیران شورای صنفی دانشجویان در خوابگاه ها و دانشکده ها ضمن معرفی خود، به بیان نقطه نظرات، اهداف، درخواست ها و مطالبات خود پرداختند.

 

 


١٨:٠٦ - شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٤٣٦٠٢    /    تعداد نمایش : ١٣٧٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.