1 2 3 4
 
منو اصلی
 
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تقدیر از فرایندهای برتر دانشگاه درجشنواره تعالی سازمانی:

٢ فرایند برتر از آن معاونت دانشجویی و فر هنگی شد

طرح های برتر مدیریت امور دانشجویی دانشگاه در جشنواره تعالی
 

 در این همایش دکتر علی اصغر پیوندی رئیس دانشگاه با اشاره به لزوم هدفمند برگزار شدن دیدارهای پایانی سال، برگزاری جشنواره تعالی را اقدامی مطلوب دانست و عنوان کرد: جشنواره تعالی در سال ۹۵با موضوع پاسخگویی اجتماعی در همه بخش های دانشگاه برنامه ریزی و اجرایی شد. دکتر پیوندی از همه تلاشگران دانشگاه که در طول دوران خدمت و در سال گذشته احساس مسئولیت کردند و بار سنگین ارائه خدمات در حوزه سلامت را به دوش کشیدند تشکر و قدردانی کرد. وی اعتدال و میانه‏روی، پرهیز از سیاست زدگی، گروه گرایی و تاکید بر شایسته سالاری، ترویج روحیه همکاری و همگرایی،  عملگرایی و تحول گرایی، جوانگرایی آینده نگرانه در عین تجربه گرایی، سیاستگذاری علمی مبتنی بر شواهد بدون سوگیری و تضاد منافع، تثبیت و ارتقای جایگاه دانشگاه در میان دانشگاه ها، اهتمام به برنامه های ملی مانند طرح تحول سلامت بدون غفلت از برنامه های اختصاصی دانشگاه، آینده نگری و توجه به زیرساختها در عین اقدامات کوتاه مدت را به عنوان مهمترین رویکردهای دانشگاه در برنامه ریزی های کوتاه، میان و بلند مدت بر شمرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سال گذشته را سالی پر افتخار برای این مجموعه بزرگ دانست و در این راستا به کسب رتبه نخست آموزشی در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور، ثبت بیشترین رشد در حوزه پژوهشی، بازنگری و جای ریزی مجدد چارت تشکیلاتی دانشگاه، اجرای بسته های طرح تحول و توسعه فضاهای درمانی، اجرای موفقیت آمیز سامانه سیب به عنوان دانشگاه برتر در سطح کشور، کسب رتبه برتر در بخش برنامه عملیاتی غذا و دارو از بین دانشگاه های علوم پزشکی، راه اندازی معاونت بین الملل، کسب افتخارات متعدد اعضای هیات علمی و دانشجویان در جشنواره های مختلف فرهنگی و ورزشی و جلب عمده مشارکت مرد در طرح های اجرایی حوزه سلامت اشاره کرد.

دکتر علی اصغر پیوندی در ادامه این مراسم حفظ دستاوردها و توسعه خدمات را از کسب آن مهمتر و دشوارتر توصیف کرد و بر همدلی و همبستگی برای تداوم این مسیر مطلوب تأکید کرد. وی اظهار داشت: علیرغم کسب موفقیت ها و افتخارات، همچنان طرح ها و برنامه های مهمی را پیش رو داریم که برای اجرا و به ثمر نشستن آن باید تلاش کنیم.

دکتر پیوندی همچنین در خصوص نقش مدیران در خصوص تداوم مسیر تعالی دانشگاه افزود: در کنار مجمع مدیران، شکل‏گیری شبکه‏ای که پشتیبانی علمی از سیاستگذاری‏ها و تصمیمات بکند ضروریست به گونه ای که هر کس در هر سمتی در دانشگاه قرار گرفت بتواند از خدمات این مجموعه بهره‏مند شود تا با بهره گیری از دقیق ترین و جامع ترین شواهد موجود بهترین تصمیم ممکن را با توجه به شرایط اتخاذ کند یا میزان تحقق اهداف را پایش نماید. برای این منظور پیشنهاد می کنم دبیرخانه جشنواره تعالی با مشارکت فراگیر افراد علاقمند از این جمع به صورت دائمی استقرار یابد و از فروردین ماه با آموزش و اطلاع رسانی و فراخوان حرکت مجموعه دانشگاه در مسیر تعالی را تبیین نماید تا عملاً شبکه پشتیبانی علمی از سیاستگذاری ها و تصمیم گیری های بدنه مدیریتی دانشگاه شکل بگیرد.

 

در ادامه این جشنواره پانل اول اجلاس به ریاست دکتر پالش مشاور اجرایی و مدیر حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد. در اولین پانل دکتر صدوقی معاون آموزشی، دکتر زرقی معاون تحقیقات و فناوری، دکتر فیضی معاون بین الملل و دکتر خانی جزنی معاون دانشجویی و فرهنگی گزارشی از عملکرد حوزه های مربوطه را ارائه دادند.

 

دکتر خانی جزنی معاون دانشجویی و فرهنگی نیز در این مراسم ضمن تبیین رویکردهای پیش روی معاونت دانشجویی و فرهنگی، اهداف معاونت از جمله ارتقا سطح کیفی و خدماتی را یکی از مهمترین برنامه های اجرایی معاونت دانشجویی دانست. وی در ادامه اجرای طرح دستان بهشتی، چشمک به زندگی سالم،  اجرای طرحهای جهادی، اسکان صد درصدی دانشجویان متقاضی خوابگاهها، اجرای الگوی تغذیه سالم، استانداردسازی امور تغذیه و امنیت غذایی دانشجویان را از جمله اقدامات معاونت دانشجویی و فرهنگی ذکر کرد.

 

در پایان مراسم، از 532 فرایند ارسال شده به دبیرخانه جشنواره تعالی سازمانی 13 طرح به عنوان طرح برتر اعلام شد . از این تعداد 2 طرح برتر جشنواره تعالی در حوزه پاسخگویی اجتماعی از آن حوزه معاونت دانشجویی و فر هنگی  با عناوین  اسکان 100 در صدی دانشجویان در سال95 و اجرای الگوی تغذیه سالم  در حوزه دانشجویی   معرفی و از برگزیدگان تقدیر شد.

 در پایان این مراسم نیز با حضور نماینده هیأت داوران و دکتر پیوندی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، طرح های برتر معرفی و از برگزیدگان تقدیر شد.

طرح های برگزیده جشنواره تعالی ۱۳۹۵ به شرح زیر می باشد:
- تدوین استقرار و جایریزی تشکیلات خرد و تفصیلی دانشگاه/ مدیریت توسعه و تحول سازمان
- پیمایش ملی سلامت دهان و دندان کودکان ۶ و ۱۲ سال/ پژوهشکده علوم دندانپزشکی
- اسکان صددرصدی دانشجویان متقاضی خوابگاه/ مدیریت امور دانشجویی معاونت فرهنگی دانشجوی
- راه اندازی نظام جامع مدیریت کمیته های بیمارستانی/ مرکز آموزشی پزشکی و درمانی آیت الله طالقانی
- طراحی و استقرار سامانه مدیریت امور رفاهی/ مدیریت امور رفاهی
- اعتبار بخشی موسسات آموزشی/ کمیته اعتبار بخشی موسسات آموزشی
- اجرای الگوی تغذیه سالم دانشجویان/ مدیریت امور دانشجویی معاونت فرهنگی دانشجویی
- آموزش مجازی زوجین پیش از ازدواج/ مرکز بهداشت شمال تهران
- طرح ملی توسعه و انتقال فناوری روش های نوین آنالیز گروه های مختلف آلاینده ها در مواد غذایی و روش های نوین شناسایی تقلبات در مواد غذایی/ مرکز تحقیقات سلامت غذا
- ارائه بسته چند منظوره آموزشی، تحقیقاتی و ارزیابی HSE در پروژه های عمرانی و صنعتی شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران/ گروه ایمنی صنعتی دانشکده سلامت، ایمنی و محیط زیست
- مکمل یدرسانی به مادران پیش از بارداری و حین بارداری/ پژوهشکده غدد درون ریز و متابولیسم
- خود مراقبتی/ شبکه بهداشت و درمان شمیرانات
- پیگیری بیماران مبتلا به اختلالات روانی پس از ترخیص/ مرکز روان بیمارستان امام حسین(ع)

 


١٢:١٣ - سه شنبه ٢٤ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٤٤٠٣٣    /    تعداد نمایش : ١٤٤٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.