1 2 3 4
 
منو اصلی
 
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کسترش شبکه فیبر نوری در خوابگاههای دانشجویی

اتصال اینترنت خوابگاههای شهید بیگ محمدی و شهید مسلم زاده به شبکه فیبرنوری

به گزارش واحد خبر مدیریت امور دانشجویی دانشگاه:  این مدیریت به منظور افزایش کیفیت ارتباطات شبکه دانشگاه، دستیابی به زیرساخت امن ، رسیدن به یک  شبکه درون سازمانی پرسرعت و با قابلیت دسترسی بالا در خوابگاه های دانشجویی اقدام به تجهیز خوابگاهها به بستر فیبر نوری   نمود....

نریمانی، مدیر امور دانشجویی دانشگاه، در این خصوص عنوان نمود؛ خوشبختانه با پیگیری های این مدیریت و تلاش بی وقفه کارشناسان واحد فناوری اطلاعات از سال 1394 و برقراری ارتباط با ارگانهای ذیربط از جمله اداره مخابرات و سازمان شهرداری تهران  و پس از گذراندن مراحل تست و راه اندازی، اتصال به فیبر نوری در دو خوابگاه پسرانه شهید مرتضی بیک محمدی و شهید علیرضا مسلم زاده با موفقیت انجام پذیرفت.

وی افزود :در این فرایند ، ابتدا اتصال خوابگاه شهید بیگ محمدی به شبکه ملی اینترانت،  وارد فاز عملیاتی شد. با توجه به پیگیری های به عمل آمده، پس از اتصالدانشگاه و خوابگاه بیگ محمدی به اینترانت، خوابگاه شهید مسلم زاده نیز با فیبر نوری به شبکه اینترانت متصل گردید و از این پس ارسال پهنای باند اینترنت از دانشگاه به خوابگاههای مذکور  نیز در بستر فیبر نوری خواهد بود.

مدیر امور دانشجویی هدف از تحقق این امر را افزایش کیفیت ارتباطات شبکه دانشگاه، دستیابی به زیرساخت امن ، رسیدن به یک  شبکه درون سازمانی پرسرعت و با قابلیت دسترسی بالا در خوابگاه ها ی دانشجویی عنوان کرد وابراز امیدواری کرد در آینده بسیار نزدیک نیز شاهد اتصال خوابگاههای حضرت زینب(س) و شهید آوینی  به بستر فیبر نوری  باشیم.

در پی گفتگو  باکار شناسان واحد فناوری اطلاعات مدیریت  اموردانشجویی ضمن اشاره به رشد زیر ساختها در دوره اخیر عنوان شد: که پیش از این نیز مجتمع های خوابگاهی امام علی(ع) و الزهرا(س)  و نیز خوابگاه‌های گل نرگس و  سمیه به شبکه فیبر نوری متصل شده بودند .

وی همچنین با توجه به مذاکرات و مکاتبات انجام شده  با اداره مخابرات استان تهران  از مجهز شدن  خوابگاههای حضرت زینب(س) و شهید آوینی به بستر فیبر نوری  خبر داد  و افزود : سهولت دسترسی به اینترنت در  خوابگاهها  از برنامه های آتی حوزه فناوری دانشگاه است.که  امید است در آینده ای نزدیک شاهد آن باشیم.

 تهیه خبر : وحید شصتی

 


١٤:٥٥ - چهارشنبه ٤ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ٥٧٣٥٦    /    تعداد نمایش : ٣٨٤


کاربر مهمان
1396/11/16 13:57
0
0
خدا قوت قهرمانان
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.