1 2 3 4
 
منو اصلی
 
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

در ستاد مدیریت بحران:

تدوین راهکار علمی ایمن سازی خوابگاهها

 به گزارش روابط عمومی مدیریت دانشجویی:  سومین  جلسه ستاد بحران حوادث  مرتبط با خوابگاهها  با حضور ریاست دانشکده بهداشت و ایمنی و  اساتید حوزه ایمنی و بلایا ، آقایان دکتر رضا غلام نیا و دکتر داوود خراسانی  در روز سه شنبه 21اسفند با میزبانی معاونت دانشجویی و فرهنگی  برگزار شد .

 در این نشست  دکترکدخدازاده ضمن خیر مقدم  به مدعوین  بر عملیاتی بودن این جلسات تاکید کرد و افزود : ما قصد نداریم مصوبات این جلسات فقط در روی کاغذ بماند و رسالت  تدوین شناسنامه ایمنی مکانها ، استاندارد سازی سازه ها و رفتارها برای این کمیته ترسیم شده است .

معاون محترم دانشجویی فرهنگی اذعان داشت :باید از پتانسیلهای موجود در دانشگاه که مهمترین آن دانش اساتید دانشگاه در حوزه سلامت و بلایا است  بهره مند شویم .وی افزود ماخواستار  تدوین نقشه راه برای دانشگاه و تسری حرکت علمی در کل دانشگاهها هستیم .

وی افزود ما  توان و استعداد سکانداری ایمنی اماکن آموزشی و خوابگاهی دانشگاهها را داریم  و به فضل خدا  قدمهای محکم مبتنی برعلم در این راستا بر خواهیم داشت .

 دکتر کدخدا زاده ضمن تاکید برپویایی اساتید دانشکده بهداشت و ایمنی دانشگاه ، از تشکیل کنفرانس یک روزه با عنوان  اولین کمیتهHSE در اماکن خوابگاهی در بهار 98 در سطح معاونین و مدیران دانشجویی فر هنگی با همکاری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی خبرداد و افزود  این سمینار منشاء حرکت  علمی در راستا ی مقابله با مخاطرات طبیعی و انسانی است.

معاون دانشجویی ضمن تأکید براهمیت آموزش در همه سطوح  گفت رسالت  ما این است که این آموزشها را از سطح دبستان و حتی پایین تر آز آن با تهیه انیمیشن های آموزشی  با محتوای جذاب طراحی نموده جهت انتشار در فضاهای آموزشی به اموزش و پرورش ارائه گردد .

در این نشست  دکتر اسلامی رئیس دانشکده بهداشت و ایمنی  ضمن اعلام رسالت این دانشکده در راستای آموزش و مدیریت دربهداشت و حوادث غیر مترقبه طبیعی و انسان ساخته  اعلام داشت در رسیدن به اهداف کمیته ایمن سازی اماکن خوابگاهی همه توان و دانش خود را بکار میگیریم تا با  تشکیل تیمهای اضطراری  به بهترین و علمی ترین شکل عمل نمائیم .

 ایشان با اشاره به  ضعف سیستماتیک سازمانها  در شناسنامه دار کردن اطلاعات افزود بهترین فرآیند ، بدست آوردن کلیه اطلاعات از طریق بازدید ها و چک لیستها است که به واسطه آن میتوان تصمیمات درست و به هنگام اتخاذکرد.

در ادامه دکتر غلام نیا  با تاکید بر اتمام زمان علت یابی نیازها و اهمیت تشکیل کمیته اظطرار گفت : از این لحظه باید در وادی عمل گام برداریم و با  تدوین مگا پروژه  قدم به قدم به سمت عملی کردن مباحث مطرح شده در جلسات گام برداریم .

ایشان اظهار داشتند  تا آخر فرودین پروپوزال طرح  با کمک اساتید  تدوین و ارائه میگردد.

 دکتر خراسانی از دیگر اساتید حاضر در جلسه ضمن ابراز خرسندی از توجه مدیران ارشد به مسئله ایمنی اماکن گفت:  نخستین  قدم در فرایند ایمنی تشکیل  کار گروه سلامت در بلایا در دانشگاهها با ریاست رئیس دانشگاه بالا ترین مقام هر دانشگاه می باشد .

 وی افزود: گام دوم صدور حکم برای اعضای تیم  که به منزله  تقسیم و تفویض مسئولیت است و تعیین کننده  نقش افراد در مواقع بحران و قدم سوم اندازه گیری با ابزار استاندارد و ملی برای  وضعیت موجود خوابگاهها و اماکن دانشجویی است

وی گام بعدی را فازپیش گیری و کاهش خطر عنوان کرد و گفت : باید مشخص گردد چه افرادی چه کاری باید انجام دهند و افسران ایمنی چه کسانی  هستند و چه رسالتی برعهده دارند

     گفتنی است در راستای تحقق دستور العمل ایمن سازی اماکن دانشجویی و آموزشی از آذر ماه امسال به طور رسمی ستاد مدیریت بحران در حوادث مرتبط با خوابگاهها تشکیل  و 3 جلسه با حضور اعضای کمیته و2 جلسه پشتیبانی مصوبات جلسات اصلی تشکیل شده است  و در ادامه با عملیاتی کردن ستاد با تشکیل کمیته ها و کار گروههای تخصصی ادامه خواهد یافت .


١٢:٥٠ - يکشنبه ٢٦ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٧٥٥٦٥    /    تعداد نمایش : ٣٢١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.