دوشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٨ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 29798
 بازدید امروز : 50
 کل بازدید : 955793
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 0.29
 
صفحه اصلي > آرشیو اخبار شورای صنفی 

 

 

 


  چاپ        ارسال به دوست

دومین نشست شورای صنفی دانشجویان

ضیافت افطار رئیس دانشگاه با دبیران شورای صنفی دانشجویی

ضیافت افطار رئیس دانشگاه با دبیران شورای صنفی دانشجویی/ دکتر پیوندی: به همه دیدگاه ها احترام می گذاریم

 ضیافت افطاری ریاست دانشگاه با دبیران شوراهای صنفی خوابگاه ها و دانشکده ها، شامگاه سه شنبه ۱۶ خردادماه در تالار شهید بهشتی دانشگاه برگزارشد.

در این نشست که با هدف بررسی و طرح مسایل صنفی، آموزشی و رفاهی دانشجویان برگزار شد، دکتر پیوندی رئیس دانشگاه، دکتر خانی جزنی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، دکتر صدوقی معاون آموزشی دانشگاه، دکتر جرجانی رئیس دانشکده پزشکی، جمعی از مدیران و مسوولان، به همراه دبیران شوراهای صنفی دانشجویان در دانشکده ها و خوابگاه ها حضور به هم رساندند.
در این نشست دکتر پیوندی ضمن ابراز خرسندی ازحضور درجمع دانشجویان اظهار داشت: باید از ظرفیت و توانمندی دانشجویان در امور دانشگاه استفاده شود، چرا که باعث می شود تا ما مسئولین مسایل را جزئی تر بنگریم و با همفکری شما، آنها را حل نماییم. 
 
رئیس دانشگاه افزود: عقیده بنده و تمامی همکارانم نیز بر این است که انتقاد دانشجو برای سیستم مفید است و در این مسیر باید یکدیگر را درک کنیم چرا که امکانات و منابع ما اندک می باشد. دکتر پیوندی در ادامه گفت: ما از شما دبیران شوراهای صنفی می خواهیم که در کنار ما باشید نه روبروی ما، نقطه نظراتتان را به ما ارائه دهید تا بتوانیم به کمک خود شما، مسایل را حل نماییم و درواقع هدف اصلی از شورای صنفی دانشجویان در دانشگاه نیز همین بوده است. 
رئیس دانشگاه تأکید کرد: نباید این انتظار وجود داشته باشد که تمام ایده آل ها و آرمان های شما عزیزان برآورده شود چرا که با کمبود منابع و زیرساخت ها مواجه هستیم که این مسئله نه تنها در دانشگاه ما بلکه در دیگر دانشگاه ها نیز وجود دارد، اما این به معنای عدم انجام وظیفه از سوی ما نمی شود. 
وی درهمین راستا گفت: به زودی اقدام به ابلاغ به رسمیت شناخته شدن شما دبیران شورای صنفی به رئیس دانشکده ها و همچنین معاونین آنها خواهیم کرد. دکتر پیوندی خاطرنشان ساخت: تمامی موارد گفته شده در این نشست با تجربیات ارزنده دکتر خانی جزنی، دکتر صدوقی و دیگر همکارانم و پیگیری های شما، قطعاً به شیوه مناسب حل خواهد شد و از شما دانشجویان عزیز خواهشمندم که در این مسیر با ما همکاری کنید و نقطه نظراتتان را به شیوه مناسب ارائه دهید تا در یک فضای دوستانه مباحث را به گونه صحیح پاسخ دهیم.
وی اذعان داشت: برای بنده و همکارانم، همه دانشجویان از همه اقشار محترم هستند و به همه دیدگاه ها احترام خواهیم گذاشت و استثناء قائل نخواهیم شد و این را می دانیم که شما عزیزان بدون هیچ چشمداشتی با ما همکاری می نمایید. 
رئیس دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به تخصیص عادلانه بودجه در تمامی معاونت ها، بیان نمود: مسائل و مشکلات درحوزه آی تی نیازمند تلاش بیشتری است، پروژه احداث خوابگاه دخترانه گل مریم با ظرفیت۷۰۰ نفر آغاز شده است، قرارداد آشپزخانه نیایش منعقد شده، با درنظرگرفتن پردیس امام رضا (ع) دانشگاه که باعث تجمیع دانشکده های دانشگاه می شود، پراکندگی دانشکده را نخواهیم داشت و تمامی این موارد نیاز به زمان دارد تا به شکل مطلوب به سرانجام برسد. وی خاطرنشان ساخت: بحث ادغام دانشجویان پردیس با دانشجویان دولتی کار پسندیده ای بود چرا که از نظر بنده هیچ فرقی میان دانشجوی دولتی و پردیس نیست و همه شما عزیزان دانشجویان یک کشور و برای ما قابل احترام هستید. دکتر پیوندی تأکید کرد: برای احداث مقبره شهدا تلاش های بسیاری از سوی همکاران من در حال انجام است، ولی باید این نکته را بدانیم که برخی از پروژه ها نیاز به هماهنگی با دیگر ارگان ها و گذشت زمان دارد تا بتواند به مرحله نهایی برسد. رئیس دانشگاه درپایان با اشاره به محدودیت های دانشگاه؛ از دانشجویان خواست تا با دیدی مثبت و آگاهانه به مسائل بنگرند. 
درادامه این نشست دکتر خانی جزنی اظهار داشت: با شروع سال جدید با جمع آوری مطالب و اطلاعات به همراه برنامه ریزی پیش خواهیم رفت البته باید این نکته را مد نظر قرار دهیم که ما اقدامات را بر اساس بودجه و منابع انسانی انجام می دهیم. وی گفت:کلیه برنامه ریزی های بازسازی و بازپیرایی خوابگاه ها انجام شده است و تقدیم حضور دکتر پیوندی خواهیم نمود تا نگاه ویژه تری به آن شود. 
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه بیان کرد: شناسنامه در زمینه های فرهنگی، ورزشی و... با ریز هزینه ها تدوین شده است که با نظر مساعد دکتر پیوندی در پورتال بارگذاری و یا در بنر چاپ خواهد شد تا مشخص گردد که هزینه ها برای چه مواردی در نظر گرفته شده است. دکتر خانی جزنی افزود: در آینده ای نه چندان دور تمامی برنامه های ما در قالب جدول ارائه خواهد شد.
همچنین دراین نشست معاون آموزشی دانشگاه اذعان داشت: مسئله به رسمیت شناخته شدن دبیران شورای صنفی به مسئولین دانشکده ها کاملاً صحیح است و ابلاغ آن به زودی صادر خواهد شد. وی گفت: این جلسه پاسخگوی تمامی سوالات شما نیست. به همین علت با مسئولین ذیربط همراه باشید تا مسائل حل شود. دکتر صدوقی درادامه سخنان خود ضمن تأکید بر ارتباط متقابل دبیران و مسئولین اظهار داشت: در برخی از دانشکده ها جلساتی برگزار شد که انشاءا... این جلسات در کلیه دانشکده ها به صورت مستمر برگزار شود. معاون آموزشی دانشگاه افزود: انتظار نداشته باشید که کلیه مشکلات شما در این جلسه برطرف شود چرا که نیازمند کارشناسی است.
دکتر جرجانی رئیس دانشکده پزشکی نیز در بخش دیگری از این نشست گفت: تمام تلاش مان را به کار بسته ایم تا فضای بالینی نسبت به گذشته بهتر شود. وی خاطرنشان کرد: به لحاظ امکانات رفاهی پاویون بیمارستان شهدا و مفید پیشرفت زیادی کرده است. دکتر جرجانی همچنین افزود: برنامه پزشکی از سال گذشته درحال بازنگری است و ما امیدواریم با پیگیری این جریان، مسائل این رشته مرتفع گردد.
رئیس اداره آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه نیز در این جلسه بیان داشت: ما نیروهای پشتیبان در دانشکده ها و خوابگاه ها برای برطرف کردن مسائل حوزه آی تی هستیم و تا جایی که در توانمان بوده است، مشکلات اینترنت در خوابگاه ها را حل کرده ایم. دکتر احمدی تأکید کرد: از شما دانشجویان می خواهم که برای پیشرفت کارها، همراه ما باشید. وی در خاتمه ضمن تأکید بر نقش مهم دانشجویان در انتقال نکات ضروری این حوزه و ارایه نکاتی فنی در جهت پیشبرد وضعیت اینترنت خوابگاه ها و دانشکده ها، اظهار داشت: مشکلات را به ما انعکاس دهید تا بتوانیم در جلساتی که با شما عزیزان خواهیم داشت، به آنها رسیدگی نمائیم.
گفتنی است دراین جلسه دبیران شوراهای صنفی دانشجویان و نمایندگان کارگروه ها به نمایندگی از دیگر دانشجویان مواردی ازجمله جایگاه و اهمیت شوراهای صنفی و کارگروه های آن، اختصاص فضا و اتاق به دبیران شورای صنفی، مشارکت حداکثری دانشجویان عضو این شورا در جلسات و برنامه های دانشگاه، برگزاری جلسات مدون و مرتب با مسئولین، طرح مسائل صنفی و آموزشی دانشکده ها، افزایش تعداد مشاوران خوابگاه هاو دانشکده ها، عدم دسترسی به اساتید، نامناسب بودن فضای فیزیکی کلاس ها، ارائه تسهیلات به دانشجویان استعداد درخشان، عدم انطباق سر فصل های دروس با نکات آموزشی مورد بحث در کلاس، عدم وجود دوره های کارورزی مناسب ویژه دانشجویان مقطع دکترا، کمبود نیروهای تأسیساتی در خوابگاه ها، تراکم بالای جمعیت در برخی ازخوابگاه ها، مساحت کم دانشکده بهداشت با توجه به ظرفیت بالای دانشجویان، اصلاح و بازنگری ریفرم در دانشکده پزشکی، دو منویی شدن تغذیه دردانشکده پیراپزشکی، عدم وجود فضای مناسب برای استراحت دانشجویان دردانشکده دندانپزشکی، جلوگیری ازافزایش ظرفیت پذیرش دانشجو، کمبود بیمارستان ها و مراکز درمانی برای ارائه واحدهای عملی در دانشکده توانبخشی، انتخاب اتاق نمونه بهداشتی به صورت ماهیانه، تجهیز سالن های ورزشی، بازدید مستمر مشاوران از خوابگاه ها، اختصاص مهر و سربرگ ویژه شوراها، برگزاری برنامه های فرهنگی متعدد، حل مسائل و مشکلات حوزه آی تی، ایجاد فضاهای مفرح و بانشاط در خوابگاه ها، رسیدگی به وضعیت کتابخانه ها، تجهیز و مرمت فضاهای قدیمی در دانشکده ها و... را بیان کردند.
گفتنی است در این نشست نعمتی دبیر دانشکده پرستاری و مامایی، بهرامی فر عضو شورای خوابگاه امام علی(ع)، رهی دبیر خوابگاه شهید بیک محمدی، پیرانی دبیر خوابگاه حضرت ولی عصر (عج)، کریمی دبیر دانشکده پزشکی، ممندی دبیر دانشکده بهداشت، عطایی دبیر دانشکده دندانپزشکی، کدیور دبیر دانشکده داروسازی، مرادی دبیر دانشکده تغذیه و صنایع غذایی، محمدی دبیر دانشکده توانبخشی و گلچین دبیر دانشکده فناوری های نوین پزشکی به نمایندگی از دیگر حاضرین به ارائه نکات مورد نظر دبیران، اعضا و دانشجویان عضو شورای صنفی دانشگاه پرداختند.


١٠:٣٧ - شنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٤٧٤٦٢    /    تعداد نمایش : ٩٠٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.