1 2 3 4
 
منو اصلی
 
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

شورای صنفی خوابگاهها:

دومین نشست شورای مدیران با دبیران شورای صنفی خوابگاهها

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در نشست مشترک با دبیران شوراهای صنفی خوابگاه‌ها:

برای بهبود شرایط زندگی در خوابگاه ها از تمام ظرفیت های دانشجویی و کارمندی بهره می بریم

02

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه بر استفاده از ایده های خلاقانه و استعدادهای دانشجویان در پر کردن اوقات فراغت دانشجویان در برنامه های آتی تاکید کرد.

به گزارش واحد خبر مدیریت امور دانشجویی:  نشست مشترک دکتر خدادوست معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و مدیران این حوزه با دبیران شوراهای صنفی خوابگاه ها روز چهارشنبه اول آبان ۱۳۹۸ برگزار شد.

دکتر خدادوست در این جلسه با اشاره به آغاز برخی تغییرات در خوابگاه ها با هدف ارتقای سطح کیفی زندگی خوابگاهی گفت: برای بهبود شرایط زندگی در خوابگاه ها، ایجاد حال خوش و تقویت روحیه شادی و امید در دانشجویان، از همه ظرفیت های دانشجویی و کارمندی بهره می بریم و در تحقق برنامه های این معاونت شورای صنفی نقش به سزایی دارد.

وی با اعلام کمبودهای موجود در زمینه پروژه بهینه سازی فضاهای خوابگاهی، بیان کرد: قطعاً بخشی از این کمبودها به دلیل قدمت ساختمان ها و مشکلات بودجه ای است. تعمیرات گسترده خوابگاه ها در تابستان امسال با مساعدت های ریاست دانشگاه و کمک های خیرین انجام شد، چراکه سرانه بودجه دانشجویی کفاف یک دهم مخارج دانشجویی را هم نمی دهد، هرچند به نظر می رسد دانشجویان عزیز هم آن طور که باید در حفظ فضاهای موجود کوشا نیستند و متأسفانه گاهی اوقات برخی اصول اولیه زندگی جمعی در خوابگاه ها رعایت نمی شود.

وی در خاتمه با تأکید بر این موضوع که درک متقابل دانشجویان و مسوولین دانشگاه به تحقق اهداف دانشگاه، کمک شایان توجهی می کند، گفت: از همه دانشجویان شورای صنفی درخواست می کنم ضمن مطالعه آئین نامه ها و مقررات موجود، در ارتقاء دانش و آگاهی بخشی به هم خوابگاهی خود کمک کنند و نسبت به فعالیت های فرهنگی هم حساسیت داشته باشند.

دکتر شجاعی سرپرست مدیریت امور دانشجویی هم در ادامه جلسه اظهار کرد: قصد داریم جلسات ماهیانه را درون خوابگاه ها تشکیل دهیم تا مسائل هر خوابگاه را از نزدیک مشاهده و برای رفع آن تدبیر به هنگام و شایسته ای صورت دهیم. وی در ادامه افزود: درصد عمده مسائل مطرح شده در جلسه پیشین حل و فصل گردیده است و مواردی هم در حال پیگیری هستیم.

دکتر شجاعی افزود: شورای صنفی، بازوی توانمندیست برای رسیدن به هدف والای معاونت که ایجاد نشاط و امید و فراهم کردن زندگی خوب و سالم، به دور از مخاطرات برای فرزندان این دانشگاه است و در همین رابطه انتخابات شورای صنفی خوابگاه های رستاک، امیرآباد، دانش، مسلم زاده و سرشار در نیمه دوم آبان برگزار می شود و از دانشجویان مسئولیت پذیر و با انگیزه دعوت می کنیم برای این انتخابات داوطلب شوند و در این امر مشارکت کنند.

همچنین هاشم ورزی سرپرست مدیریت تعالی فرهنگی و فوق برنامه ضمن اشاره به اهمیت کار فرهنگی در خوابگاه ها گفت: هم اکنون در مرحله بررسی وضع موجود و حرکت به سمت وضعیت مطلوب هستیم و برای هر یک از خوابگاه ها یک کارشناس فر هنگی اختصاص داده ایم تا  با همکاری نمایندگان دانشجویان در خوابگاه ها برنامه های مناسب طراحی و اجرا کنیم.

وی افزود: شعار محوری ما ایجاد حال خوب است که با برنامه ریزی در سرفصل های اردویی، استعدادیابی، بازی های فکری، طنزپردازی، برگزاری لیگ فرهنگی بین خوابگاهی، هنری، مراسم، پخش فیلم و ... دنبال خواهیم کرد و در اولین قدم طراحی 11 اردوی یک روزه است که دانشجویان می توانند از فضای نشاط آور این اردو ها بهره مند شوند.

نوری رئیس مرکز مشاوره نیز در بخش دیگری از این جلسه اعلام کرد: پورتال مرکز مشاوره دانشگاه در وزارتخانه در جایگاه مرجع انتخاب و به همه دانشگاه ها ابلاغ شده است. همه دانشجویان هم می توانند از محتوای علمی این پورتال به نشانی http://moshavereh.sbmu.ac.ir  بازدید کرده و بهره مند شوند. وی در ادامه سایر برنامه های مرکز مشاوره از جمله مرکز صبارو جهت ارائه مشاوره به دانشجویان، برگزاری کارگاه های متعدد در دانشکده ها و خوابگاه ها، پخش فیلم با موضوع معضلات اجتماعی به همراه نقد علمی و کاربردی، ارائه مشاوره برای دانشجویان دارای افت تحصیلی و برقراری ارتباط قوی با آموزش کل دانشگاه جهت حل مشکلات تحصیلی دانشجویان و... را برای استفاده دانشجویان اعلام کرد.

مهندس اسماعیلی سرپرست مدیریت تربیت بدنی نیز از اعزام مربی ورزشی به خوابگاه ها، تعمیر وسائل ورزشی و دریافت مجوز کار دانشجویی رابط فرهنگی و تربیت بدنی خبر داد.

آرمین سعیدی سوق دبیر مرکزی شورای صنفی دانشجویان، پس از تشکر از اقدامات معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و تیم همراه و جمع بندی مطالبات دانشجویان، از برگزاری دومین  مجمع شوراهای صنفی دانشگاه در آذر ماه خبر داد.

در خاتمه این نشست دیگر دبیران شورای صنفی خوابگاه ها ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته در تابستان سال جاری، به بیان برخی نکات و مسایل موجود در خوابگاه های خود از قبیل تعمیر دستگاه های سالن های ورزشی، رفع مشکل آسانسورها، کمبود اقلام تأسیساتی، لزوم حضور پزشک کشیک در کلیه خوابگاه ها، کمبود نیروهای خدماتی و ... پرداختند و البته پیشنهادهایی در حوزه فرهنگی و فرهنگ سازی در خوابگاه ها از جمله، تدوین دستور العمل استفاده از وسایل و تجهیزات خوابگاهی که به صورت فراگیردر خوابگاه ها نصب می شوند، ارئه دادند. سایر پیشنهادهای دبیران شورای صنفی خوابگاه ها شامل، برگزاری اردوهای یک روزه کم هزینه در اطراف تهران، استفاده از دانشجویان مستعد در زمینه موسیقی، خطاطی، فیلم سازی و ... جهت برگزاری کلاس های مهارت افزایی دانشجویان، رنگ آمیزی و فضا سازی خوابگاه ها با همکاری دانشجویان بود.

خبرنگار: ریحانه رحیمی طبسی

رابط خبری امور دانشجویی


١٥:٣٠ - شنبه ٤ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ٨٤٤٨٢    /    تعداد نمایش : ٦٧٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.